Jedno teplé jedlo denne zadarmo!

To je odkaz štátnej tajomníčky ministerstva práce Lucie Nicholsonovej ľuďom ocitnuvším sa v hmotnej núdzi. Nie je tajomstvom, že som na cestách po Slovensku, a stretávam sa s ľuďmi. Mam tieto cesty rada, človek sa od občanov všeličo dozvie – dobre padne láskavé a podporné slovo, najčastejšie sú dotazy a žiadosti o pomoc, inokedy študenti čakajúci na skúšky, ale aj zaujímavé klebietky.

A dnes som sa dozvedela takú, nad ktorou človeku rozum ostane stáť. Kým nad starkými, ktorí prídu na misku gulášu a požiadajú o krajček chlebíka navyše aby nemuseli kupovať na raňajky a ušetrili nejaký ten centík človeku usedá srdce – lebo vidíte, že ledva chodia, a prídu len preto, aby prepovedali pár slov, a dostali sa medzi ľudí, príde aj pani, ktorá povie že je nezamestnaná. Nechce dávku, chcela by pracovať a donedávna aj pracovala. A kde pracovala nuž na rezorte práci najbližšom, doslova v kuchyni varila pre pána ministra.
Pýtate sa pre ktorého, nuž pre toho, ktorý sa sám o sebe vyjadril, že 400 eur mu vystačí tak na deň. Aj pán minister potrebuje papať, a tak chodil do jedálne na ministerstve. Papať chodil, ale s platením vraj meškal. No a moja šéfka – majiteľka stravovačky -povedala, že robí ťažkú prácu, tak papať mu treba dať. Na platenie nebola až tak prísna. Nuž , ano aj pán minister Mihál potrebuje jedno teplé jedlo denne zadarmo.

Tento príspevok je v Ostatné, Sociálna pomoc s tagmi , . Urobte záložku z permalink-u.

3 Odpovede k Jedno teplé jedlo denne zadarmo!

 1. Anna Spiegelberg hovorí:

  Niekde sa v tej demokracii stála chyba ľudí ktorí žijú na hranici chudoby hadžeme do jedného vreca s nálepkou neschopní neprispôsobiví – sú na záťaž je, to smutný život.Je rozdiel nemať záujem o prácu alebo nevedieť si nájsť ,ja pracujem len preto lebo som odišla do zahraničia ,ale verte mi- smútim za domovom a žijem len preto že sa vraciam DOMOV! To naozaj chcete aby všetci slováci mladí stredný vek sa rozutekali do sveta potom sa netreba diviť keď skolabuje dôchodkový systém pýtam sa čo by robil štát keby sa všetké deti slovenska vrátili domov? A teraz možno to bude znieť odvážne alebo naivne ale aj na tento problém je riešenie! Ak si toto niekto prečíta a má politický vplyv nech mi umožní prezentovať môj zámer.A môže byť aj zverejnený nie nie som idealista ani populista som zdravo zmýšľajuci človek ktorý nesie zodpovednosť za svoje skutky a slová nikdy nikoho neurážam v zámere pomstiť sa a ctim si starších ľudí milujem svoju rodinu milujem moju vlasť!

 2. Jopo hovorí:

  Nuz taky je Mihal aj pani Nicholsonova. Najprv so svojimi kamaratmi na Romoch zarabaju a potom vyhlasuju, ze ziadne davky, biele deti od nich prec, lebo maju vsi a maximalne jedno teple jedlo. Romovia by jej to mali spocitat. Nicholsonova si z nich urobila zlatu banu. Oni mali pracovat skor na Ministerstve marketingovej komunikacie a dobre utajenych obchodov.

 3. Ondej Orgoník hovorí:

  No to je podarené!!! Takže Mihál s Nicholsonovou mysleli tým jedným teplým jedlom denne na účet štátu tak, že oni – najodkázanejší občania chodia obedovať do jedálne ministerstva bez zaplatenia? To už Mihálovi nestačí ani tých 400 eur na deň, ako sám hovoril, že je to pre neho minimálna suma dennej spotreby? A to už Nichilson neprispieva manželke ani toľko, aby nemusela na štátne trovy troviť to jedno teplé jedlo? Nestačilo, že 20 rokov Mihál vyciciaval tento štát, keď za drahé peniaze radil podnikateľom, ako neplatiť dane a odvody, keď zverejňoval na stránkach dennnej tlače tie isté rady všetkým občanom ? Musí vyciciavať štát ešte aj tak, že chodí zadarmo jesť do ministerskej jedálne? Kde je jeho hrdosť? FUJ! FUJ! FUJ!

  Apropo, k jeho vzťahu s médiami:
  Keďže pomocou jeho rád vo veci ošklbania štátu (ako neplatiť dane a odvody) sa noviny ako Nový čas, Hospodárske noviny, Trend, SME a ďalšie dobre predávali, nečudujem sa , že mu médiá teraz idú po ruke a nikdy nezverejňujú jeho prúsery, ktoré takmer dennne vyrába – napríklad nikde nezverejnili už niekoľko týždňov aktuálnu informáciu o tom, čo sa deje na úradoch práce, sociálnych vecí v celej republike, že sú pred totálnym kolapsom, že skončia pravdepodobne ako finančné správy, že zamestanci koncom minulého roka neuspeli u Mihála s protestným otvoreným listom, v ktorom ho upozorňovali na to, že zmeny, ktoré zaviedol v rezorte, vedú k znefunkčneniu celého systému, že na jedného zamestanca niekde pripadá 300 až 800 klientov. Dokonca noviny nezverejnili ani to, že už od minulého týždňa súzamestanci úradov práce, sociálnych vecí a rodiny v štrajkovej pohotovosti a že ani to nepohlo Mihála či jeho úžasnú štátnu tajomníčku k akémukoľvek pokusu o riešenie situácie. Tak čo na to milé objektívne denníky? To už nezverejníte, lebo sú to “vaši” ?! A nezdá sa vám, že toto je sofistikovaná korupcia ako vyšitá?

Komentáre podliehajú schvaľovaniu. Urážlivé a vulgárne komentáre schvaľované nebudú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>