Konkrétne povolebné opatrenia

Každý sa oháňa predvolebnými sľubmi, ako chce niečo zmeniť, čo po voľbách spraví a podobne. V mnohých prípadoch sú to len výmysly a frázy, ktoré sú nerealizovateľné. Navyše, takmer nik nehovorí nič konkrétne.

Preto som pripravila konkrétne opatrenia, ktoré budem tvrdo presadzovať po voľbách a nie nebudem brať ako odpoveď. Tieto konkrétne opatrenia prinesú nové pracovné miesta, hospodársky rast, podporia podnikateľov, zamestnávateľov, aj zamestnancov. No nezabudla som ani na sociálnu situáciu každého jedného, od batoľaťa, po dôchodcu.

Poďme na to postupne:

 

1. Predaj z dvora a mestské trhy

Ide o jedno z najdôležitejších opatrení, ktoré síce nepatrí iba pod rezort MPSVR, ale vyžaduje spoluprácu aj ministerstva hospodárstva a ministerstva financií. Každopádne, chcem presadiť DPH vo výške 6% na predaj z dvora a vytvoriť nové trhoviská, respektíve využiť tie staré.

Na trhoviskách budú iba naše, slovenské výrobky a to za prijateľnejšie ceny ako sú v obchodných reťazcoch.

Viac sa dočítate v článku Predaj z dvora.

 

2. Register neplatičov

Register neplatičov bude dostupný na úradoch a na internete. Budú v ňom zapísané tie firmy, ktoré okrádajú svojich zamestnancov, napríklad neplatia odvody. Ale tiež firmy, ktoré okrádajú svojich obchodných partnerov a spôsobujú druhotnú platobnú neschopnosť.

Viac sa dočítate v článku Register neplatičov.

 

3. Okamžité platby štátu

Teraz je situácia taká, že štát, ministerstvá a vlastne všetky inštitúcie musia plánovať rozpočet a nepočítajú s nečakanými výdavkami, ako sú náklady na znalcov, tlmočníkov, alebo technikov v prípade núdze. Na MPSVR chcem zaviesť akýsi rezervný fond, ktorý bude pokrývať práve tieto nečakané výdavky.

Viac sa dočítate v článku Štát by mal platiť vždy a včas.

 

4. Právo na podnikanie

Podnikať bude konečne môcť naozaj každý. Či už počas štúdia, alebo ihneď po skončení zamestnania. Takýto podnikatelia dostanú rovnaké výhody ako tí, ktorí sú nezamestnaní viac ako 3 mesiace. Podnikanie je už aj tak dosť náročne, podnikateľ navyše pomáha ekonomike a je veľká pravdepodobnosť, že vytvorí nové pracovné miesta.

Viac sa dočítate v článku Právo na podnikanie.

5. Právo na prvé zamestnanie

Podobné, ako právo na podnikanie je aj právo na prvé zamestnanie. Nie, štát nebude garantovať zamestnanie. No vytvorí čo najlepšie zázemie pre zamestnávateľov, aby zamestnali absolventov. Tí získajú prax. Zamestnávatelia dostanú úľavy a výhody na takto vytvorené pracovné miesta. Zamestnávatelia totiž majú dosť práce s tým, aby naučili absolventov to, ako to v biznise chodí.

Viac sa dočítate v článku Právo na prvé zamestnanie, alebo si môžete pozrieť video.

 

6. Pomoc mladým rodinám

Zodpovedná mamička je pre spoločnosť to najcennejšie, čo má. Preto by nemalo byť rozhodnutie mať dieťa náročným. Matkám a mladým rodinám treba pomôcť. Pretože ich deti sa raz budú starať o nás a o vás.

Viac si pozriete vo videu Ako pomôcť mladým rodinám.

 

Toto sú tie najdôležitejšie opatrenia. Na niekoľkých ďalších ešte stále pracujem. Budem ich priebežne pridávať.

2 Odpovede k Konkrétne povolebné opatrenia

  1. Milka sirillova hovorí:

    Dobry den, velmi pekne napisane je vsetko ale ved mí mame na slovensku vela neviuzitych budov a to nehovorim o vela neviuzitych lukoch aj polia na ktorych by sa dalo vela veci spravit pre slovensko a pan Dzurinda nech odide cim skor z parlamentu to je najvetsi zlodej najradsej by mal vsetko len pre seba ale nech sa uz konecne slovensko zobudi ze ako jasom nainvalidnom a mam len 250 eur a stoho sa neda zit je to nespravodlive lebo romovia nikde nepracovali a maju vetsi invalidku ako ja kde je ta spravodlivost to zato ze je cierny? Romovia nezu vobec utlacany lebo maju vetsie pravo vsade ako mi bieli.kazdy len slubuje a mi sa len radujeme ako blazni cize sluby sa slubuju a blazni sa raduju a ty blazni zme mi ludia

  2. temiska hovorí:

    V bode 4. Právo na zamestnanie si prosím opravte hrúbku. namiesto “nezamestnaný” napísať “nezamestnaní”.
    …výhody ako tí, ktorí sú nezamestnaní…

Komentáre podliehajú schvaľovaniu. Urážlivé a vulgárne komentáre schvaľované nebudú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>