List Igorovi Matovičovi od občianky Evy Benčičovej

Pán Matovič,

dostal sa mi do rúk predvolebný leták Vašej strany, preto som sa rozhodla reagovat’ na text, ktorý v ňom uvádzate. Na druhej strane letáka sa totiž chválite “Čo dokázali 4 obyčajní?” Podl’a Vás ste splnili 18 bodov. Zabudli ste však dopísat’ 19. bod -”podporili sme schválenie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zakon č. 448/2008 Z.z. 0 sociálnych službách, ktorý poškodzuje dôchodcov umiestnených v domovoch seniorov.”

V prvý decembrový deň, ked’ mal byt’ na zasadnutí Národnej rady SR nový zákon schválený, prišli dôchodcovia z viacerých Domov dôchodcov do parlamentu a protestovali proti jeho schváleniu.
Ešte pred schval’ovaním, ked’ ste vo vestibule parlamentu prechádzali popri nás, oslovila som Vás a opýtala sa “Prečo vy, Obyčajní I’udia, nemyslíte na nás obyčajných I’udí?” Boli ste zaskočení takouto priamou otázkou, preto som Vám vysvetlila, prečo protestujeme proti schváleniu nového zákona. Napokon, Vy iste viete aké biedne sú dôchodky najmä tých dôchodcov, ktorí odchádzali do dôchodku pred r. 2004. Odpovedali ste ” Nesúhlasili sme so schválením zákona v lete a nepodporíme ho ani teraz, ked’ sa bude schval’ovat’.” Oklamali ste nás, lebo vd’aka Vám bol zákon schválený nielen 1. decembra 2011, ale aj 31 . januara 2012, ked’ sa vrátený prezidentom Siovenskej republiky v Národnej rade znovu prerokovával.
Vo Vašom predvolebnom letáku, okrem iného, ešte uvádzate: “Dôverujete nám? chcete nám pomôct’?” ,,Pýtam sa Vás, pán Matovič: Za čo Vám máme dôverovat’ a pomáhat’, ked’ ste nás, seniorov, zradili a oklamali? Snád’ nečakáte, že Vás za ten podraz a klamstvo budeme volit’.”

Eva Benčičová
V Bratislave 20. februára 2012

Tento príspevok je v Ostatné. Urobte záložku z permalink-u.

Komentáre podliehajú schvaľovaniu. Urážlivé a vulgárne komentáre schvaľované nebudú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>