Vila pod Slavínom – dôkaz o klamstvách médií a pani Želinskej

Tento list som obdržala včera, v nedeľu 19. februára 2012. Jasne vyvracia všetky klamstvá pani Želinskej ohľadom vily pod Slavínom a potvrdzuje pravdivosť môjho stanoviska k tejto umelo vyrobenej kauze.

Presne tento list, ako dôkaz, bol k dispozícii Hospodárskym novinám a denníku Plus 1 deň. Žiaľ, nemali oň ani najmenší záujem. Komu teda slúžia naše médiá? Bolo cieľom práce redaktorov zistiť pravdu?
Vôbec nie. Je to hrozné, že v demokratickej spoločnosti píšu redaktori zaujato, zrejme na pokyn niekoho a ignorujú jednoznačné dôkazy, ktoré vedú k odhaleniu pravdy. Kde sa môže dnes človek domôcť spravodlivosti?

dokaz_studienka

Tento príspevok je v Ostatné. Urobte záložku z permalink-u.

Jedna odpoveď k Vila pod Slavínom – dôkaz o klamstvách médií a pani Želinskej

  1. Ondej Orgoník hovorí:

    Aj tohto prípadu zreteľne vidno, ako manipulujú HN-ky verejnou mienkou. Je to škoda a mali by sme sa spoločne zamyslieť nad úlohou médií v spoločnosti. Mali by sme sa zamyslieť, prečo, začo a v prospech koho denník – svojho času požívajúci vysoký kredit u odbornej verejnosti – je schopný klesnúť hlboko pod úroveň bežného bulváru.
    Ja to vidím takto.
    Hospodárske noviny roky profitovali na „Poradni Jozefa Mihála“, v ktorej radil firmám a občanom ako neplatiť dane a odvody. Sú teda spoluzodpovedné za obrovské výpadky v štátnom rozpočte a v Sociálnej poisťovni. (Ozaj, kto vyčísli, o koľko takto ošklbali daňových poplatníkova dôchodcov?) No a teraz, samozrejme, idú po ruke svojmu poradcovi, vďaka ktorému sa tak dobre predávali. Namiesto toho, aby objektívne informovali verejnosť, hanblivo mlčia o prúseroch, ktoré Mihál takmer denne vyrába na rezorte: písali napríklad o tom, ako Mihál zdecimoval a znefunkčnil úrady práce, sociálnych vecí a rodiny, tak, že im hrozí osud finančných správ? Písali o tom, že minister namiesto riešenia veci odkázal zamestnancom úradov PSVR, aby sa nebavili s klientmi a aby ich namiesto pomoci pri hľadaní práce a poradenstva len vyraďovali z evidencie? Písali HN-ky o tom, už niekoľko týždňov sa zamestnanci úradov PSVR z tohto dôvodu vzbúrili a sú v štrajkovej pohotovosti? Ja som takéto články v HN nečítal! No namiesto toho idú HN-ky po ruke podpredsedovi SAS, ktorého strana čelí závažným kauzám a stráca preferencie, a to nekalým, špinavým a poľutovaniahodným spôsobom. Vyfabrikovali trápnu akože „kauzu“, ktorá by asi podľa nich mala poškodiť exministerku PSVR pani Tomanovú (členku SMERu, ktorému naopak preferenciestúpajú), ktorá však zreteľne nemá s prípadom nič spoločné. To je úbohé. Vraj sa našli v akejsi vile akési veci dcéry Tomanovej. Koho to zaujíma? A namiesto toho, čo by mali HN-ky vyzdvihnúť charitatívnu činnosť Petry Tomanovej, vykonštruujú spolu s podriadenou pána Mihála (ktorý ju dosadil do funkcie po tom, čo bola za Tomanovej odvolaná pre manipulácie s eurofondmi), trápnu nič nehovoriacu story. To už redaktori v HN-kách sú naozaj takí negramotní, že nevedia ani to, že ak niekto niekomu niečo daruje, tak darca už nie je vlastníkom veci a že vec patrí obdarovanému? Takže nie veci Petry Tomanovej sa našli v dákej vile, ale detský domov si našiel tam svoje vlastné veci, ktoré ako obdarovaný písomne prevzal od darkyne. O čom to teda HN točia? Mimochodom, pokiaľ viem, dcéra exministerky nikdy nebola politicky činná, je teda súkromnou osobou. Má teda svoje právo na súkromie, aj keby išlo o jej veci.
    Som zhnusený, kam až denník, ktorý bol kedysi na profesionálnej úrovni, klesol – až na dno bulváru a amaterizmu.

Komentáre podliehajú schvaľovaniu. Urážlivé a vulgárne komentáre schvaľované nebudú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>