Vyhlásenie na článok Hospodárskych novín – Zistenie HN: Vo vile našli Tomanovej veci

Dôrazne sa ohradzujem proti opakujúcim sa lživým, zavádzajúcim a znevažujúcim mediálnym informáciám Hospodárskych novín vo vzťahu k mojej osobe. Pravdivou informáciou je, že moja dcéra darovala neziskovej organizácii veci pri likvidácii bytu po starých rodičoch pre zriadenie „chráneného bývania“ pre ľudí s duševnými poruchami.

Klamlivé informácie, ktoré spochybňujú moju bezúhonnosť považujem za súčasť nevyberaných spôsobov politického boja v predvolebnom čase.
Využijem všetky dostupné prostriedky na ochranu mojej osobnosti a vyvodenie zodpovednosti za lživé informácie.

Pre vysvetlenie uvádzam:
Áno, moja dcéra darovala veci z bytu, ktorý sme likvidovali po starých rodičoch, pre zriadenie “chráneného bývania” ľuďom s duševnými poruchami, mohli si vybrať všetko, čo sa im hodí. Projekt, na ktorý boli veci darované, mal teda slúžiť ako chránené bývanie pre duševne chorých ľudí.

Dary rôznym neziskovým organizáciám poskytujeme s mojou dcérou pravidelne. Môžem doložiť aj zoznam darov, ktoré sme s vlastných finančných prostriedkov venovali zariadeniam sociálnych služieb pre ťažko zdravotne postihnutých občanov, seniorov a pre detské domovy. Nakoľko sme však tieto svoje dobročinné aktivity nikdy nekonali s úmyslom pochváliť sa, nehlásili sme to nikdy médiám.

Považujem preto za strašný ľudský hyenizmus, ak niekto v predvolebnej kampani zájde až tak ďaleko, že zneužije dary ľuďom odkázaným na starostlivosť iných a osočuje a znevažuje darcov.
Asi je lepšie podľa týchto ľudí brať provízie ako dávať dary. Za mnou totiž nestojí žiadna finančná skupina, ktorá by zaplatila v médiách PR články pre moju osobu.

Pán Jurčo bol kolega mojej dcéry v zahraničnej nadnárodnej spoločnosti. Nikdy spolu nepodnikali. Moja dcéra odišla zo spoločnosti Blaguss, kde boli s pánom Jurčom kolegami k 30.5.2009. Podľa informácií, ktoré som dostala z Hospodárskych novín od redaktorky, neziskovka požiadala o odkúpenie nehnuteľnosti v októbri 2010. Teda v čase, keď rezort viedol nominant SAS Jozef Mihál, a nie ja.

Jedná sa o desať rokov nepoužívaný objekt, ktorý bol vykazovaný ako prebytočný majetok ešte za čias ministrovania Ivety Radičovej. Štát mal eminentný záujem na jeho prevádzkovaní, evidencii a oprave a zvažovalo sa jeho rôzne využitie. V žiadnom prípade nie snaha zbaviť sa majetku. O tom svedčí aj zmluva o výpožičke. Nie nájomná zmluva, nie kúpna zmluva ale výpožička s jasným zámerom iba požičať objekt pre daný účel.

Pani Želinská bola predstaviteľom jednej z organizácií, ktorá nebola úspešná pri uchádzaní sa o tento objekt, a to v dôsledku neoprávneného použitia finančných prostriedkov štátu a porušenia právnych predpisov. V prípade potreby, alebo žiadosti, zverejním dokazujúce dokumenty. Vyjadrenie pani Želinskej, že zmluva bola nevypovedateľná je ďalším dokázateľným klamstvom, zmluva o výpožičke znela na dobu určitú. Nakoniec poznamenávam len toľko, že ako vysokoškolská pedagogička mám tisíce bývalých študentov, z ktorých mnohí pôsobia v zariadenia sociálnych služieb a detských domovoch.

Tento príspevok je v Ostatné. Urobte záložku z permalink-u.

11 Odpovede k Vyhlásenie na článok Hospodárskych novín – Zistenie HN: Vo vile našli Tomanovej veci

 1. Nedomansky hovorí:

  Slovenska politika klesla na moralne dno. Vrah sa stava nasim priatelom le preto, lebo zabil nasho nepriatela. Ludske hodnoty, vztahy a ciny sa vyjadruju zasadne v penaznom ekvivalente. Nebudem nikomu mazat medove motuzy popod fuzy, ale je fakt, ze v case vlady SMER-u-SD som taketo spolocenske bahno nepocitoval.
  Do vlady v roku 2010 vstupila strana biznismenov, ktori si stat pomylili s obchodnou spolocnostou. Tito podnikatelia, zvyknuti na spinavosti bezne praktizujuce v podnikani na Slovensku tieto spinavosti doniesli aj do politiky. Zamorili. Ju.
  Vzdy boli medzi politickymi predstavitelmi trenice, boli aj sudy. Ale este niky slovenska politicka scena nedosiahla uroven kabaretu a moralneho bahna. Politicke “strany”, ktore vznikli v priebehu niekolkych dni, boli bez akejkolvek ideologie, ale prespikovane marketingovymi teoriami. Evidentny dokaz, ze riesili to, ako sa dostat do NR SR a nie ako riesit problemy obcanov, kedze je zname, ze ziadna clenska zakladna nebola, rovnako tak ani komunikacia s obcanmi.
  Spravodajske hry, odpocuvania, trestne oznamenia, tlacovky. Evidentne zneuzivanie politickej moci. Defenestracia tych, ktori sa nevedia a nemozu branit. Hyenizmus, hanba.
  Vazena pani Tomanova, zastavte to! Obcania su znechuteni, nervozni. Stupa pocet psychosomatickych ochoreni, umrtnost sa bude zvysovat. Skoncime na socialnej periferii Europy.
  Dakujem

  • Noro hovorí:

   Súdruh!
   Tvoje plamenné vyhlásenie je naozaj skvelé. Ani Hugo Chavez, či Josif Visarionovič by to lepšie nenapísal.
   Aj ja sa pripájam ku výzve, aby nás z morálneho bahna vytiahli komunisti, ŠTBáci, zlodeji, patologickí klamári a miliardári, t.j. KSSmer-Sociálne demagógia pod vedením generalissimusa súdruha Adolfa Fica.
   Amen.

   • Jopo hovorí:

    Inteligent Noro, ty si urcite velmi cena osobnost….Aj tvoja reakcia je fakt “k veci”. Prides, zamoris, odides. Ubohy dokaz ludskej existencie.

 2. Peter Sorbus hovorí:

  Vaše dary a pozostatky patria na : “Starý rad.” V minulosti sa tak nazýval na trhu tento predaj opotrebovaných vecí. Rozumnejšie by bolo, keby ste dali finančné prostriedky o ktoré ste okradli tento štát cez “Sociálne podniky.” Toto potrebujú chorí v sociálnych ústavoch.

  • Náhradný rodic hovorí:

   Prepáčte, ale keď neviete, tak nepíšte. My ako náhradní, respektíve profesionálni rodičia sme tieto dari dostali a veľmi nám to uľahčilo život. Medzi darmi bolo aj DVDčko a rozprávky. Teraz, keď potrebujeme pár chvíľ voľna, posadíme deti pred DVD, pustíme rozprávky a je to.

   Na svoju sutuáciu sa nesťažujem, ale keď neviete, tak nepíšte hlúposti. A so sociálnymi podnikmi je to rovnako. Uznala ich EU a Tomanová nemôže za to, že tam boli aj nepodstivci. Vy sledujete svojich zamestnancov vo voľnom čase?

  • Jopo hovorí:

   Peter Sorbus, hanba ti. Zozral si jeden titulok z Noveho casu aj s navijakom a pises mudrosti. Je evidentne, ze ucelom tvojho prispevku je kopnutie si za svojich mecenasov, popr ktorych sa ti asi dobre dari. Kto si? Nie si ten, ktory dostal zakazku od Nicholsonovej? V podstate je jedno, co napise clovek, ako ty. Taku to ma totiz aj hodnotu.

 3. Názor média ako názor Boha HN hovorí:

  Kde sa stratila novinárska etika? Odkiaľ prišli títo novinársky odpadlíci? Pozerajú USA filmy, kde sa z novinára stane milionár? Keď odhalí kauzu typu Gorila? Po tomto túžia dnešné novinárske deti modernej doby internetu? Odporná hra klebiet sa objaví v Hospodárskych novinách, ktoré by mali byť zárukou NIE MÉDIA typu BULVÁR?

  V rámci 4 – ročnej výmeny politickej garnitúry dochádza aj k zmene štátnych zamestnancov, zamestnancov vo výkone práce vo verejnom záujme. Títo zamestnanci majú prvoradú úlohu od politických mecenášov. Zhromažďovať a zverejňovať informácie, ktoré poškodzujú fyzické a právnické osoby. Samozrejme využívajú pri tom spriatelené printové a elektronické média aj napriek povinnosti zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri výkone práce vo verejnom záujme a ktoré v záujme zamestnávateľa nemožno oznamovať iným osobám.

  Prečo je tomu tak? Proste preto, lebo na jednej strane printovým a elektronickým médiám stúpa náklad a sledovanosť a na druhej strane stúpajú preferencie politickej strane, ktorá ovláda jednotlivé ministerstvo. Je to obojstranný výhodný obchod dnešnej doby.

  Čerstvým príkladom je aj článok v Hospodárskych novinách. Novinár za poplatok do svojho vrecka mimo reklamného priestoru dokáže poškodiť dobré meno, len aby mal na svoj nájom svojho bytu vo veľkom meste.

  Títo dosadení rotujúci zamestnanci sú často neschopní nestranne posúdiť objektivitu informácie, ktorú za účelom likvidácie fyzických a právnických osôb neoprávnene podsúvajú redaktorom jednotlivých médií.

  V čom spočíva problém? Nepravdivá informácia v neprospech fyzickej alebo právnickej osoby na trvalo poškodí tieto strany, nakoľko opraviteľnosť informácie v prospech poškodenej strany je nemožná. Na trvalo počúvajúca strana alebo čítajúca strana informácie napr. o kauze ostane v mysliach ľudí. Myseľ človeka sa nedá vymazať ako pamäť počítača, čo títo politicky dosadení zamestnanci veľmi dobre vedia. Je to špinavá hra, poraziť pravdu, ktorá nemá toľko síl, aby sa vedela ubrániť.
  Ministerstvá fungujú v modernej dobe internetu ako PR agentúry pre politické strany – nepotrestaný únik informácií im živí preferencie. Koláč moci, po ktorom túžia všetci politici. My sme transparentní, tí pred tým neboli! Politické bahno, politická komédia, divadlo v priamom prenose. Samozrejme zo zdrojov daňových poplatníkov.

  Štát, ktorý hazarduje s kvalitou dosadených zamestnancov vo výkone práce vo verejnom záujme si nezaslúži finančné zdroje pre takéto riadenie verejnej moci a tým pádom takéto umelo vytvorené politické subjekty musia automaticky zaniknúť.

  Na Slovensku máme počas 20 ročnej histórie mnohé príklady, ktoré tu nemá zmysel popisovať.

  Zamestnanec vo výkone práce vo verejnom záujme podľa zákona je povinný nezneužívať informácie nadobudnuté v súvislosti a pri vykonávaní zamestnania vo vlastný prospech alebo v prospech blízkych osôb alebo iných fyzických osôb alebo právnických osôb; táto povinnosť platí aj po skončení pracovného pomeru.

  Vo vlastný prospech! Ako definovať vlastný prospech? Zneužívať informácie nadobudnuté v súvislosti a pri vykonávaní zamestnania v prospech politickej strany, ktorá ho nominovala? V prospech vyššieho úradníka, ktorý pôsobí ako verejný činiteľ? Je jednoznačné, že zamestnanec potrebuje zabezpečiť svoje postavenie aj formou zneužívania informácie nadobudnuté v súvislosti a pri vykonávaní zamestnania.

  Sú tu náznaky, že zamestnanci porušovaním zákona konajú vo svoj prospech. Vo svoj finančný prospech, aby naďalej dostávali svoju mzdu, vo svoj nefinančný prospech, aby si udržali svoje kompetencie. Už sa ani nečudujem, že národ stráca trpezlivosť, keď vidí ten každodenný chaos vytváraný našimi médiami …

 4. Bela /Vojtech/ Zlatousty hovorí:

  Ako moze niekto napadat tak cestnu osobu ako pani byvalu ministerku? Hanbite sa. Aj nasej rodine pomohla, nasmu kanarikovi Rikimu zakupila 10 kg vtacieho zobu a to z vlastnej penazenky. A vera, nemala ju plnu. Je to chudobna,cestna a pravdomluvna krestanka, ktoru stretavam na puti v Sastine ci v Blumentalskom kostole v Bratislave. Modlime sa vsetci za vas, draha sestra a za brata Fica. Zapalim zajtra 2 sviecky v chrame.

 5. Jeremi hovorí:

  Hyenizmus ľudí zo smeru nemá hraníc.Pod rúškom pomoci a darovanie bytových priestorov neziskovke si Tomanová zabezpečila bývanie pre svoju dcéru.Podobne Tomanová zriadila sociálne podniky,ktoré sa stali neuveriteľným príjmom týchto zlodejov zo smeru .Inak pre rabovačský Smer je takéto jednanie typické.

  • petra hovorí:

   Jeremi,
   v poslednej dobe, si moze kazdy napisat na ineho co si zmysli, a nehrozi mu za to ziadny trest. Poznate ma, nuz ak ano, tak naozaj nemozete o mne pisat ze potrebujem zabezpecit byvanie. Za A po babicke a dedkovi som dostala 3 izbovy byt, s ktorym mozem nakladat ako uznam za vhodne – dokonca v nom aj byvat. Za B byvam v rodinnom dome, ktory postavili moji rodicia a nemam a nemala som v umysle kamkolvek sa stahovat!
   Toboz nie platit poplatky za dalsiu nehnutelnost. Nehovoriac o tom , ze dom potrebuje aj starostlivost a ja si nemam v umysle zavesit na krk dalsiu starost.

 6. julo hovorí:

  Jeremi, že sa nehanbíte. Bez dôkazov niekoho obviňovať, že si chcel zabezpečiť bývanie? Ako by sa Vám páčilo, keby niekto Vás účelovo a krivo obvinil a poškodil Vám meno? Alebo pre Vás sú kategórie ako darcovstvo a pomoc druhému cudzie?

Komentáre podliehajú schvaľovaniu. Urážlivé a vulgárne komentáre schvaľované nebudú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>